projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice

Regionalny dostawca drewna kominkowego

     
projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice
  projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice projektowanie wnętrz katowice, aranżacja wnętrz katowice  
           
   

Drewno do kominka

Witamy

Dostarczamy drewno do kominka na terenie woj. śląskiego

Cena wiązki o długości polan 40 cm. i średnicy 40 cm.wynosi 15 zł. 15 wiązek 40x40 składa się na metr sześcienny

Cena wiązki o długości polan 30 cm. i średnicy 40 cm.wynosi 14 zł. 20 wiązek 30x40 składa się na metr sześcienny

na terenie Katowic dostawa gratis !


 
           
 

Drewno do kominka - co trzeba wiedzieć ?

Opalanie drewnem wróciło do łask. Przyczynił się do tego z pewnością wzrost cen oleju opałowego, gazu i prądu.

Sposoby wyrabiania drewna opałowego i technika kotłów grzewczych opalanych drewnem osiągnęły wysoki poziom rozwoju. Wartość opałowa drewna zależy od jego rodzaju, postaci wyróbki i wilgotności. Pomimo, że drewno opałowe rozlicza się niemal wyłącznie w jednostkach objętości - metrach sześciennych, to zasadniczo jego wartość opałową określa masa właściwa przeliczona na metry przestrzenne. Pewną różnicę w wartości opałowej wykazuje drewno iglaste i drewno liściaste. W przypadku takiej samej masy powietrzno-suchego drewna iglastego i liściastego nieco wyższą wartość opałową ma to drugie. Jeden metr sześcienny drewna bukowego odpowiada 215 litrom oleju opałowego. Pod uwagę trzeba jednak także wziąć korzyści dla środowiska naturalnego wynikające ze stosowania surowca odnawialnego, jakim jest drewno.

Podstawowym zaleceniem jest palenie wyłącznie drewnem suchym. Lakierowane lub impregnowane belki, płyty wiórowe lub sklejka w ogóle się nie nadają. Drewno może mieć najwyżej 20% wilgotności, co uzyskuje się po około dwóch latach suszenia. Świeże, a więc wilgotne drewno dymi i oddaje wilgotność, która osadza się w kominie powodując szkodliwe zawilgocenie. Proponujemy Państwu zakup drewna liściastego czystego. W sprzedaży posiadamy takie gatunki jak: dąb, brzoza, olcha, buk, grab, akacja, jesion, klon i inne. Drewno przygotowujemy do sprzedaży poprzez rozdrobnienie na szczapy o dł. 30-40 cm, które suszymy metodą z wymuszonym obiegiem powietrza, skracając w ten sposób okres sezonowania z 18 do 12 miesięcy. Procesowi suszenia z wymuszonym obiegiem powietrza poddajemy szczapy drewna kominkowego w skrajnych temperaturach, zarówno zimą, jak i latem. Możemy w ten sposób osiągnąć wilgotność drewna na poziomie 20% masy brutto oraz skrócić czas produkcji do 1 roku.

Jak układać drewno kominkowe ?

Stosy drewna kominkowego należy układać w miejscach suchych i przewiewnych, aby mogły łatwo schnąć. Drewno do kominka z różnych lat powinno leżeć osobno, by było wiadomo, jak długo jeszcze ma schnąć. Na magazyn doskonale nadaje się przewiewna szopa. Stos polan można ułożyć także w narożniku ogrodu albo pod samodzielnie wykonaną wiatą lub drewutnią. Można również usypać z nich stertę luzem i przykryć prowizorycznym dachem. W przypadku tradycyjnych stosów, za przykrycie służy zewnętrzna warstwa opału. Gotowe do użytku drewno kominkowe najlepiej składować w pobliżu domu, aby nie było do niego daleko podczas deszczowych dni.

Drewno kominkowe jako paliwo

Spalanie drewna kominkowego w odpowiedniej temperaturze dochodzącej do 1200 C (proces suchej destylacji - piroliza) ogranicza w dużym stopniu ilość szkodliwych substancji zawartych w spalinach oraz redukuje ilość popiołu (ok. 0,5% masy spalanego wkładu). Istotną zaletą jest fakt, że drewno jest materiałem odnawialnym i zawiera część energii słonecznej zmagazynowanej dzięki procesowi fotosyntezy odbywającemu się podczas wzrostu drzewa. Jako ciekawostkę można przytoczyć informację, że energia wykorzystywana do procesu fotosyntezy przez światowe zasoby leśne około dziesięciokrotnie przewyższa ilość energii generowanej przy spalaniu ropy naftowej, gazu ziemnego i węgla kamiennego. Popiół powstający po spaleniu drewna jest pełnowartościowym nawozem naturalnym. Ważnym aspektem ekologicznym jest praktycznie zerowy bilans CO2. Ilość emitowanego w spalinach dwutlenku węgla jest bardzo zbliżona do ilości tego gazu pochłoniętego w czasie wzrostu rośliny.

Wartości opałowe drewna kominkowego

Wartość opałowa drewna do kominka zależy w dużym stopniu od gatunku oraz wilgotności. Większą wartość opałową mają gatunki drzew liściastych o dużej gęstości takie jak grab, buk, dąb, brzoza. .
       
           
           
           
      statystyka  
linki
W internecie znajdziesz nas pod słowami: drewno do kominka, drewno kominkowe, drewno, opał, drewno opałowe, drewno opał, drewno katowice, drewno kominkowe śląsk, drewno kominkowe opałowe, drewno kominkowe katowice, drewno kominkowe śląskie